Poslední novinky

pérák FJ - páčky

03. lis 2013 17:52 #1 od Jolek
Odpověděl Jolek pro téma Re: pérák FJ - páčky
Zdravím,

není jednoduché odpovědět ani na jednu z Vašich otázek, z dobových fotografií, filmů a jiných materiálů můžeme odhadnout v jakých letech se jaké díly montovali, ale u některých (jako jsou třeab zrovna tyto páčky) nelze určit přesně od jakého čísla se montuje jaký typ. Možná se nějaký důkaz objeví, ale zatím jsem na nic podobného nenarazil.
Jediné co si troufám říct je, že do roku 1947 se montovaly páčky kovové chromované, s největší pravděpodobností i v roce 1948. Dále vím, že v roce 1949 se už montovaly páčky plechové (opět možná už v roce 1948).
Podobně je to i se sklem předního světla.
Váš pérák je někdy z poloviny roku 1948, to je přesně doba, kdy předpokládám, že došlo ke změně. Podle měho názoru neuděláte chybu, ať už tam dáte kovové nebo plechové páčky, stejně tak i sklo.
Jolek

Přihlásit se nebo Vytvořit účet pro reagování

31. říj 2013 22:36 #2 od Honza H.
pérák FJ - páčky vytvořil uživatel Honza H.
Dobrý den,
prosím o radu. Mám péráka rok 1948 a je to ještě Janeček- vyr.číslo je 11-27700. Chybí mi ale na něm víčko nádrže , původní přední světlo a obě páčky. Nejsem si jistý u světla, jestli tam má být to sklo s tím logem Jawa a pod ním znak FJ - první dotaz .
A druhý dotaz je, jaké páčky na to přesně patří??? Mají být ty lisované plechové a nebo železné plné??? Díky moc za radu! S pozdravem Honza H.

Přihlásit se nebo Vytvořit účet pro reagování

© 2019 - veteranportal.cz - Nadšenci nadšencům